Do czasu zaktualizowania nowej strony tutaj możesz przejść do poprzedniej wersji

 
  Strona główna
  Lotnictwo
  Galerie
  Imprezy
  Linki
  Inne
  Video
Sonda
Ulubione tematy :
:: lotnictwo
:: architektura miast
:: przemysł
:: zabytki
:: przyroda
:: dziennik gorgola
:: reportaże
:: inne

Zdjęcie tygodnia


powiększ

Dziennik Gorgola


Dzień 10 - pierwszomajowy koncert gitarowy ! Czyli jak pokopał mnie prąd.

Dzień 9 - Zbójnik Jakubek i spotkanie integracyjne w Krynicy.

Dzień 8 - Bohumil Śindelek - wspomnienie o pionierze lotniarstwa z Czech. 31.05.2011r.

Reklama


   
 
 
Google

 :: O nas

O nas

Nowa jakość fotografii lotniczej.

--------------------------------------------------------------------------------

Aby sprostać najwyższym wymaganiom technicznym nasza firma postanowiła zainwestować w najnowsze cyfrowe techniki zapisu, obróbki i powielania obrazu.

I tak po kilkudziesięciu latach pracy na najlepszych analogowych kamerach fotograficznych średnio i małoobrazkowych, przeszliśmy na cyfrową fotografię.

Obecnie fotografujemy najnowszym profesjonalnym aparatem fotograficznym NIKON D 800 z matrycą FX ( pełna klatka 24 x 36 mm, 36 mln px ) oraz szeroką gamą obiektywów, w tym także Sigmą DG VR HSM 50-500 mm. Dysponujemy również kamerą Sony R-1 wyposażoną w czujnik CMOS o rozdzielczości 10 mln pikseli oraz wysokiej klasy obiektyw Carl Zeiss Vario Sonnar T.

Dotychczas nasze zdjęcia wykonywane analogowymi kamerami Zenza Bronica 6x7, Hasselblad o najdoskonalszych parametrach technicznych , poddawaliśmy końcowej obróbce w klasycznym laboratorium fotograficznym. Efekty tej obróbki były bardzo dobre i z reguły powiększenia te spełniały swoje zadanie. Jednak śledząc cały czas postęp technologii cyfrowej uznaliśmy, że wreszcie jakość niektórych skanerów i wielkoformatowych drukarek, spełnia w 100% nasze wysokie wymagania. Po wszechstronnych testach zdecydowaliśmy się na zakup profesjonalnego skanera NIKON SUPER COOLSCAN 8000 ED do materiałów negatywowo-diapozytywowych. Dzięki temu urządzeniu wraz z naszym graficznym zapleczem możemy uzyskiwać efekty o których dotychczas mogliśmy tylko marzyć.


Posiadając w archiwum około 70 tysięcy zdjęć lotniczych wykonanych w technologii analogowej ( średni format ), około 100 tysiącami zdjęć 24x36 mmm, również około 1 700 000 ( jeden milion 700 tysięcy ) zdjęć wykonanych kamerami cyfrowymi chętnie będziemy służyć Państwu swoimi usługami.

Współpraca z zaprzyjaźnioną firmą Studio 906 pozwala na wykonywanie niezwykłych powiększeń zdjęć lotniczych na drukarkach wielkoformatowych.

Obecnie fotografia nie może istnieć w oderwaniu od cyfrowych technik rejestrowania i przetwarzania obrazu. Pomijając już techniczne możliwości naszego sprzętu, kolosalne a może kluczowe znaczenie w procesie powstawania powiększeń jest to, że cały cykl od wykonania zdjęcia na materiałach światłoczułych poprzez profesjonalny skan, elektroniczny retusz aż po końcowy wydruk jest pod autorskim nadzorem. Wreszcie nie musimy iść na kompromisy ze względu na podzlecanie obróbki naszych zdjęć tradycyjnymi technikami. Co ważne wszystkie nasze archiwalne zdjęcia możemy poddać cyfrowej obróbce, co pozwoli na odkrycie nowych możliwości wykorzystania przez naszych klientów już posiadanych zdjęć bez konieczności (często już niemożliwego) ponownego fotografowania.

Zdjęcia wykonujemy na terenie całej Polski.

Wojciech Gorgolewski

info@gorpol.pl

Losowe zdjęcia


powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

Imprezy lotnicze


26 Mistrzostwa Bielska w gimnastyce sportowej. 2019.03.08

Złap Bakcyla - spotkanie z mistrzami Narciarstwa

X NOWOTARSKI PIKNIK LOTNICZY 7-8. 07.2018